Blackjack u polskich bukmacherów – gdzie typować i na czym to polega?

Blackjack jest jedną z najpopularniejszych gier karcianych. Na przestrzeni lat stale zyskiwał na popularności, a obecnie króluje w największych kasynach na całym świecie. Powoli zaczyna się przedzierać również do świata bukmacherskiego, w którym występuje jednak w nieco innej postaci – trochę z prawnej (przynajmniej w Polsce) konieczności, a trochę ze względu na założenia samych bukmacherów. Podczas gdy Blackjacka u zagranicznych bukmacherów znaleźć możemy już od dawna, w Polsce dopiero raczkuje – gdzie można typować rozdania w niego i na czym to polega?

gdzie grać w blackjack online w polsce
Który bukmacher w Polsce oferuje legalną grę w Blackjack?

Gdzie typować Blackjacka i jak to działa?

Choć Blackjack, jak już wcześniej wspomnieliśmy, należy do najpopularniejszych gier karcianych na świecie, na polskiej scenie bukmacherskiej jego typowanie jest możliwe wyłącznie u jednego operatora – forBET – w ramach jego usługi gier karcianych (nota bene stanowiącej odpowiedź na Betgames od konkurencyjnego STS).

Rozdania przybierają charakter symulacji (jej zasady prezentujemy w dalszej części poradnika), natomiast użyty w nich model zakłada obstawianie każdego dnia tygodnia, o każdej możliwej godzinie. Typowanie odbywa w formule na żywo w towarzystwie prawdziwego krupiera – rozdania nie są więc kontrolowane przez algorytm komputerowy (jak chociażby w przypadku sportów wirtualnych), a przez przypadek, nadzorowany przez prawdziwego człowieka (najczęściej piękną krupierkę). 

poker online legalnie w polsce
Betgames STS – legalne obstawianie gier karcianych online

Zasady typowania Blackjacka w forBET

W Forbet Blackjack rozgrywkę toczy między sobą dwoje graczy – obaj są wirtualni (żadnym z nich nie jest więc krupier). Ich zadaniem jest uzyskanie kart takiej wartości, której będzie najbliżej 21. Jest tu możliwy wynik remisowy, a zwycięża ten gracz, którego sumaryczna wartość punktowa będzie zbliżona właśnie do „oczka” (21). Jeżeli któryś z graczy przekroczy tą wartością liczbę 21, automatycznie przegrywa. Rozstrzygnięcie rozdania jest zatem możliwe w trzech przypadkach:

 1. Po tym, gdy obaj gracze posiadają więcej punktów, niż 17. Wtedy następuje ich porównanie i rozwiązanie rozdania w standardowy sposób.
 2. Po tym, gdy w pierwszej rundzie któryś z graczy zdobędzie „perskie oczko”, a zatem dwa asy (ale tylko właśnie w pierwszej rundzie).
 3. Po tym, gdy któryś z graczy przekroczy wartość 21 – automatycznie przegra, kończąc rozdanie.

Do czasu, kiedy żaden z nich nie wystąpi, krupier będzie rozpoczynał kolejne etapy, przy czym maksymalna liczba kart u jednego gracza to 5. Same karty mają określoną wartość punktową i podczas gdy dla 2-10 jest ona odzwierciedleniem numeru, w przypadku innych kart to kolejno:

 • dla asa – 1 punkt;
 • dla waleta – 2 punkty;
 • dla damy – 3 punkty;
 • dla króla – 4 punkty.

W pierwszym etapie rozdania krupier zawsze rozdaje każdemu z graczy po dwie karty – już wtedy jest możliwe rozwiązanie (w pierwszej i drugiej ze wspomnianych opcji). Jeżeli warunki są niespełnione, rozpocznie się kolejny etap, w którym dołoży jedną kartę każdemu z uczestników rozgrywki nieposiadających wartości punktowej równej lub przekraczającej 17.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Opcje bukmacherskie na Blackjacka w forBET

Podobnie, jak w przypadku klasycznych spotkań w formule na żywo, forBET na swojej stronie www.iforbet.pl proponuje szereg opcji bukmacherskich na typowanie Blackjacka. Wiele spośród nich zależy oczywiście od etapu danego rozdania. To trwa od 2 do 5 minut (w zależności od przebiegu). Do opcji bukmacherskich w Blackjacku zaliczyć można obstawianie:

 • na zwycięzcę, czyli tego, kto wygra – niezależnie od sposobu wygranej (również za pośrednictwem busta);
 • na remis – pojawia się on w przypadku tej samej wartości kartowej przekraczającej lub równej 17 u obu graczy;
 • na pojawienie się busta, a więc na to, czy któryś z graczy przekroczy wartość 21 i przegra;
 • na brak busta – na to, że w całym rozdaniu nie dojdzie do sytuacji, w której któryś z graczy przekroczy maksymalną wartość;
 • na wygraną określoną liczbą punktów – na to, ile punktów będzie posiadał w ostatecznym rozrachunku zwycięzca;
 • na wygraną określoną liczbą kart – na to, ile kart będzie miał w sumie zwycięzca danego rozdania (maksymalnie 5, minimalnie 2).

Każda z opcji możliwa jest do wskazania w trybie ogólnym, ale i indywidualnym. Możemy więc typować, czy bust pojawi się ogólnie, albo też czy konkretny gracz się go dopuści. Oczywiście ta druga opcja została opatrzona bardziej atrakcyjnymi kursami, bo i wiąże się z nią większe ryzyko niepowodzenia. Liczba opcji zależy od tego, czy są jeszcze w stanie wystąpić w danym rozdaniu – nie dojdzie więc do sytuacji typowania czegoś, co po prostu nie będzie miało racji bytu i jest oczywistą przegraną już na starcie.

5 / 5. Ocen: 2