Czy Fuksiarz to legalny bukmacher? Jakie bonusy na start?

Fuksiarz jest jednym z tych bukmacherów, którzy swoją działalność w naszym kraju prowadzą zdecydowanie najkrócej. Licencję na to pozyskał bowiem dopiero 9 grudnia 2020 roku i choć ze swoim serwisem internetowym wystartował bardzo szybko (przełom lutego i marca roku następnego), wciąż może być uznawany za świeżaka na polskiej scenie bukmacherskiej. Taka sytuacja może wzbudzać u jego obecnych, ale i potencjalnych klientów masę pytań ściśle związanych z jego działalnością oraz proponowaną przez niego ofertą.

fuksiarz legalny czy nie
Czy Fuksiarz to legalny bukmacher? Jakie bonusy na start?

W naszym serwisie postaramy się wskazać te pytania, które w kontekście Fuksiarza pojawiają się zdecydowanie najczęściej, a następnie udzielić na nie wszystkie wyczerpującej odpowiedzi. Wiemy, jak ważne – zwłaszcza przy obecnym kształcie polskiego rynku zakładów wzajemnych – jest wybranie bukmachera idealnego dla nas. My postaramy się w tym jak najbardziej pomóc.

Czy bukmacher Fuksiarz działa w naszym kraju legalnie?

Jak już zostało wspomniane we wstępie, Fuksiarz jest bukmacherem, któremu udało się pozyskać oficjalną licencję ze strony Ministerstwa Finansów. Uzyskał ją 9 grudnia 2020 roku, a jej numer to PS4.6831.1.2020. Na jej mocy może więc prowadzić swoją działalność w obszarze Internetu (nie obejmuje ona punktów stacjonarnych). Oznacza to, że:

  • typowanie u bukmachera jest w pełni legalne i nie grozi konsekwencjami prawnymi,
  • nasze dane osobowe i środki finansowe wpłacane do bukmachera są bezpieczne,
  • nie musimy się martwić o wypłacalność – nasze ewentualne wygrane trafią na nasze konto.
fuksiarz nowy bonus na start
Aktualna oferta bonusów w zakładach Fuksiarz

Oczywiście legalność niesie ze sobą konieczność wylegitymowania się bukmacherowi w procesie weryfikacyjnym. Będziemy więc musieli podesłać mu nasz dowód tożsamości.

Jaki bonus powitalny oferuje Fuksiarz?

Bonus powitalny u bukmachera Fuksiarz to tak zwany zakład bez ryzyka. Działa w dość standardowy dla tego rodzaju bonusu sposób i oddziałuje na nasz pierwszy zakład, który zawrzemy po rejestracji. Jeżeli ten okaże się przegrany, bukmacher zwróci nam 50% stawki za niego – maksymalnie 500 złotych (przy zakładzie za 1000 złotych). Warunki są trzy – musimy zagrać kupon z minimum zdarzeniami, kurs każdego z nich nie może być niższy niż 1.20, a stawka na kuponie musi wynosić przynajmniej 20 złotych. W ramach bonusu środki otrzymamy na nasze saldo główne, co oznacza, że nie będziemy musieli nimi obracać. Będziemy za to mogli w dowolny sposób nimi zarządzać, w tym przelać je na własne konto bankowe czy przeznaczyć na dalsze typowanie.

Co ważne, musimy mieć na uwadze, że bonus powitalny tyczy się pierwszego kuponu, a nie pierwszego przegranego kuponu. Jeśli więc nasz pierwszy zakład wygramy, bonus przepadnie – wciąż jednak będziemy mogli korzystać z promocji Cashback bez limitu, będącej jedną z flagowych u Fuksiarza.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Które z dyscyplin sportu najbardziej opłaca się obstawiać u bukmachera Fuksiarz?

Fuksiarz jest jednym z tych bukmacherów, którzy badają polski rynek i bardzo elastycznie podchodzą do swojej oferty, dopasowując ją do aktualnych jego potrzeb. Widać to po zmianach, które zachodzą w jego serwisie internetowym, a które biorą pod uwagę najbardziej aktualne upodobania klientów serwisów bukmacherskich. Które z dyscyplin opłaca się więc obstawiać u Fuksiarza?

Przede wszystkim piłkę nożną, choć nie w każdym jej aspekcie. Własne typy na Ekstraklasę możemy tu obstawiać, jednak nie zawsze zrobimy to na najlepszych dla siebie warunkach. Na takie możemy jednak liczyć decydując się na obstawianie ligi angielskiej. Fuksiarz jest jednym z niewielu bukmacherów w Polsce, którzy umożliwiają obstawianie aż pięciu poziomów ligowych właśnie ligi. Podobnie sytuacja ma się jeżeli chodzi o ligę francuską, którą możemy u niego obstawiać na trzech szczeblach rozgrywek oraz hiszpańską, w ramach której możemy typować wydarzenia sportowe nawet z 4. ligi. Bukmacher prezentuje też jedną z najlepszych ofert na ligę włoską, pozwalając obstawiać nie tylko Serie A, ale i Serie B, C oraz D. O ile więc obstawianie popularnych rozgrywek najwyższej klasy trzeba u niego rozważyć (oczywiście, kursy bukmacherskie na niektóre spotkania stoją na bezkonkurencyjnym poziomie), w przypadku zdarzeń niższej klasy to u niego znajdziemy najciekawszą ofertę.

polskie zakłady bukmacherskie
Jak obstawiać zakłady bez podatku w Betfan?

Fuksiarz to jednak nie tylko oferta na najpopularniejszą w naszym kraju piłkę nożną. Może on być dla nas świetnym miejscem, jeśli planujemy obstawiać również hokej na lodzie, na który nie tylko przedstawia on bardzo szeroką ofertę, ale który pozwala on również obstawiać po bardzo korzystnych dla nas kursach bukmacherskich. Tak przedmeczowo, jak i na żywo.

Choć Fuksiarz początkowo w swojej ofercie nie posiadał e-sportu, szybko dostrzegł w nim potencjał i aktualnie stwarza naprawdę bardzo dobre warunki do obstawiania go. Powinniśmy się ku niemu skłonić w szczególności wtedy, gdy zamierzamy obstawiać regionalne ligi League of Legends, w tym przede wszystkim chińskie LPL. W przypadku bardziej popularnych rozgrywek LCS czy LEC, musimy porównać jego ofertę z tą prezentowaną przez konkurencję.

Fuksiarz to także dobre kursy na MMA, boks czy siatkówkę, do których również przykłada się coraz bardziej. Jest więc opcją, która jest bardzo wszechstronna pod kątem swojej własnej oferty i na pewno atrakcyjna z punktu widzenia kibica ceniącego sobie tę właśnie wszechstronność.

Fuksiarz Polski bukmacher onlineBonus
Cashback bez limitu500 PLN
Zakład bez ryzyka500 PLN bez obrotu
Mega Kursy BoostTAK
Early-PayoutTAK
Rejestracjawww.Fuksiarz.pl
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz

Czy Fuksiarz oferuje jakieś bonusy dla swoich stałych obstawiających?

Tak – Fuksiarz nie proponuje wyłącznie bonusu powitalnego, a każda inna z jego ofert promocyjnych skierowana jest również do stałych obstawiających. Typując u niego mamy więc do dyspozycji między innymi:

  • Cashback bez limitu, a zatem promocję, która obejmuje każdy kupon formułą “bezpiecznego zakładu”. Bukmacher zwróci nam część stawki (7%, 10% lub 12%, w zależności od typu kuponu), jeśli kupon okaże się przegrany. Promocja tyczy się każdego kuponu o kursie 2.00 lub wyższym – jednorazowo można otrzymać maksymalnie 500 złotych zwrotu.
  • Early Payout – niektóre elementy oferty bukmachera są objęte opcją Early Payout. Jeśli postawimy na zwycięstwo danej drużyny, a ta będzie prowadziła dwiema bramkami, wygramy kupon błyskawicznie. Niezależnie od tego, co stanie się dalej.
  • Cashback na sporty wirtualne – obstawiając wirtualną piłkę nożną (po kursie minimalnym 1.20), za każdy przegrany zakład otrzymamy zwrot w wysokości zależnej od ilości zdarzeń na kuponie. Przy sześciu zdarzeniach (lub więcej) zwrot może wynieść aż 14%.
obstawianie w superbet online
Aktualne promocje i bonusy w Superbet online

Wszystkie powyższe promocje są tymi na stałe znajdującymi się w ofercie Fuksiarza. Należy do nich dopisać również promocje okazjonalne, pojawiające się z okazji większych turniejów sportowych czy szczególnie istotnych dla bukmachera wydarzeń.

Ile trzeba czekać na wypłatę środków u tego bukmachera?

Pod względem płatności Fuksiarz jest jednym z liderów polskiej sceny bukmacherskiej. Użytkownikom wpłacającym środki na jego konto udostępnia wiele różnych form dokonywania przelewów, natomiast tym, którzy zamierzają wypłacić swoje wygrane – stwarza ku temu wręcz idealne warunki.

Podobnie, jak wszyscy inni bukmacherzy online w Polsce, Fuksiarz dokonuje wypłat wyłącznie na konto bankowe należące do klienta (jest to jeden z wymogów, które narzuca na nim ustawa hazardowa). Robi to jednak w sposób dość innowacyjny, bo za pośrednictwem systemów szybkich płatności. Od chwili ręcznego zaakceptowania przez niego wypłaty musimy zwykle poczekać zaledwie kilkanaście minut, by środki znalazły się na naszym koncie bankowym. Szybka wypłata działa błyskawiczne w przypadku większości polskich banków, które udostępniają ją w formule całodobowej. Zdarzają się jednak i takie, które dokonują ekspresowych transakcji tego typu tylko w określonych godzinach (tak jest chociażby w przypadku banku PEKAO S.A., BNP Paribas, Millenium czy Banku pocztowego), ale też takie, które nie pozwalają na skorzystanie z tej usługi w soboty, niedziele i święta. Wiele tutaj zależy więc od tego, u kogo mamy własne konto bankowe. Pełna lista banków znajduje się na oficjalnej stronie Fuksiarza.

sts bukmacher online kod promocyjny betonline
Polski bukmacher STS – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Fuksiarz zlecenia wypłat przyjmuje całodobowo, każdego dnia tygodnia, w związku z czym ich akceptacja nie powoduje żadnych opóźnień. Oczywiście każda wypłata jest całkowicie bezprowizyjne i pozbawiona jakichkolwiek ukrytych opłat. Dlatego też Fuksiarz opinie wśród zawodowych i początkujących typerów ma tak wyśmienite.

Jak można sięgnąć po pomoc ze strony Fuksiarza?

Jedyną formą bezpośredniej pomocy technicznej ze strony bukmachera Fuksiarz jest ta oferowana przez e-mail. Fuksiarz stara się odpowiadać na przesyłane mu wiadomości ekspresowo i zwykle odpowiedź na nasze zapytania otrzymujemy po maksymalnie kilku godzinach (regulaminowo zastrzega sobie jednak 24 godziny na udzielenie jej).

Fuksiarz przygotował dla nas bardzo rozbudowany dział pomocy, dzięki któremu tak właściwie jesteśmy w stanie uniknąć konieczności sięgania po pomoc bezpośrednią. Poza nim, możemy też skorzystać z poradnika Jak zacząć?, dzięki któremu otrzymamy najcenniejsze informacje na start.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Z bukmacherem Fuksiarz możemy też skontaktować się w obrębie mediów społecznościowych. Dużą aktywność wykazuje na Facebooku i Twitterze. Podobnie jak Betfan, także i Fuksiarz stawia na dobry kontakt z graczami.

Czym różni się funkcjonalność Early Payout od Cashoutu?

U wielu bukmacherów dostępna jest funkcjonalność Cashout, która pozwala zakończyć zakład jeszcze przed jego rozwiązaniem. Jeżeli zrobimy to w momencie, w którym wynik jest dla nas niekorzystny, odzyskamy część stawki, bez ponoszenia ryzyka straty jej całości. Jeżeli zaś jest on korzystny, pozyskamy tylko część wygranej, bez ryzykowania, że coś w przebiegu meczu może zmienić wynik na niekorzystny i pozbawić nas tej właśnie wygranej. Z Cashoutu musimy skorzystać ręcznie, w czasie trwania meczu.

Funkcjonalność Early Payout, którą oferuej bukmacher Fuksiarz, jest zupełnie inna. W jej ramach w momencie, w którym wytypowana przez nas drużyna prowadzi dwiema bramkami nasz zakład jest automatycznie rozwiązywany jako wygrany. Bez żadnych dodatkowych kalkulacji i konieczności czuwania przez nas nad czymkolwiek. Funkcjonalność ta działa aktualnie wyłącznie w wybranych ligach piłkarskich. Nawet jeśli wytypowana przez nas drużyna w pierwszej połowie meczu wygrywa 2:0 ostatecznie przegra 2:4, my otrzymamy wygraną w momencie objęcia przed nią dwubramkowej przewagi.

5 / 5. Ocen: 5