Czy warto u bukmachera typować Ligę Europy?

Futbol to w naszym kraju sport zdecydowanie numer 1. Typerzy zainteresowani wydarzeniami piłkarskimi mogą obstawiać np. Ligę Europy. Czy jednak warto to robić? A jak to, to nad czym należy szczególnie się skoncentrować przed zatwierdzeniem kuponu?

liga europy typowanie
Czy warto u bukmachera typować Ligę Europy?

Dlaczego Liga Europy jest relatywnie mało popularna?

Liga Europy jest przez wielu traktowana po macoszemu. Dlaczego? Nie da się ukryć, że zdecydowanie najbardziej popularne są rozgrywki Ligi Mistrzów. To one skupiają uwagę całego świata. Mecze Ligi Mistrzów już od dawna są rozgrywane we wtorki i środy. Od pewnego czasu spotkania finałowe odbywają się zaś najczęściej w soboty. Natomiast Liga Europy jest rozgrywana w czwartki.

Dlaczego nie cieszy się ona tak sporym zainteresowaniem? Przede wszystkim chodzi tutaj o poziom klubów, które występują w tych rozgrywkach. W Lidze Mistrzów grają absolutnie najlepsi z najlepszych. W tych, opisywanych dzisiaj, rozgrywkach poziom ekip jest już zdecydowanie słabszy. Oczywiście, czasami nie brakuje wielkich marek – takich, jak choćby AC Milan, czy Manchester United, ale i tak nie ma sensu porównywać tego czynnika z Champions League. Dla wielu kibiców ma to spore znaczenie. Oczywiście, są osoby, które kochają futbol w każdej postaci. Oglądają i typują nie tylko Ligę Europy, ale także o wiele bardziej niszowe rozgrywki. Zdecydowana większość odpuszcza sobie jednak ten aspekt.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Liga Europy generuje mniejsze zainteresowanie, co przekłada się na pieniądze, które są do wygrania w tych rozgrywkach. Ważnym aspektem wpływającym na popularność jest także dostęp do potyczek. Jeśli chodzi o Ligę Mistrzów, to Telewizja Publiczna może pokazywać jedno spotkanie na kolejkę. Podobnie jest z kolejnymi fazami, aż do samego wielkiego finału. Liga Europy nie jest zaś transmitowana na bezpłatnych kanałach (wyjątkiem są spotkania polskich ekip, ale takich konfrontacji w ostatnich latach mieliśmy naprawdę stosunkowo niewiele). To też wpływa zaś na mniejszą popularność.

Niektórzy traktują te rozgrywki po macoszemu

Ranga Ligi Europy byłaby pewnie zdecydowanie wyższa, gdyby nie postawa niektórych klubów. Są bowiem ekipy, które dość lekceważąco podchodzą do takich właśnie rozgrywek. Dlaczego tak się dzieje? Chodzi przede wszystkim o priorytety. Przede wszystkim niektóre kluby (na szczęście nie wszystkie mają takie podejście) chcą grać dobre spotkania w rozgrywkach ligowych. Jedni walczą o mistrzostwo, inni o europejskie puchary. Są też drużyny, które rywalizują zaś o zachowanie ligowego bytu. Wolą zatem skupić się na rozgrywkach ligowych. Tym samym odpuszczają Ligę Europy.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Nie da się ukryć, że w tych rozgrywkach do „podniesienia z murawy” są o wiele mniejsze pieniądze niż np. w Lidze Mistrzów. To zaś ma negatywny wpływ na motywację konkretnych klubów. Szczególnie chodzi o zespoły z lig zaliczanych do TOP5. One w większości przypadków traktują nieco lekceważąco te rozgrywki. To zaś oddziałuje na ich mniejszą atrakcyjność w oczach wielu obserwatorów.

Warto sprawdzać przewidywane składy

Chcesz obstawiać spotkania Ligi Europy? Na pewno warto dokładnie sprawdzić ten czynnik, gdyż zakłady sportowe mogą przynieść wymierne korzyści. Generalnie każdemu typerowi powinno zależeć na tym, by zweryfikować, jaka jest motywacja konkretnego zespołu. Wiesz, że klub z angielskiej Premier League nie ma zamiaru przykładać się do tych rozgrywek? Przede wszystkim chce się bowiem skupić na lidze? W takiej właśnie sytuacji coraz więcej osób odpuszcza sobie takie potyczki albo gra na rywali. Tym sposobem nierzadko można zaś sporo zarobić, bo kursy na mniej znane ekipy są relatywnie spore. Dobrze jest również zapoznać się z przewidywanymi składami. Obecnie nie brakuje serwisów internetowych informujących o takich zagadnieniach.

ewinner polski bukmacher
Obstawianie meczów w eWinner – kod promocyjny na bonus

Warto także sprawdzić to, jakie składy zostały wystawione w poprzednich spotkaniach. Z tego względu nie powinno się grać pierwszych meczów klubów w takich rozgrywkach. W Lidze Mistrzów każdy będzie grał na 100%. Co do tego nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości. W Lidze Europy trenerzy często wystawiają rezerwy albo minimum kilku zmienników. Znajomość tego aspektu jest zaś niezbędna, by można było z sukcesami typować spotkania.

Czasami mecze w Lidze Europy są naprawdę zacięte

Niektóre (topowe) drużyny europejskie traktują to rozgrywki lekceważąco. Taka jest smutna rzeczywistość. Są jednak drużyny z lig zaliczanych do TOP5, które grają w 100% na poważnie. O jakie ekipy jednak chodzi? Przede wszystkim sprawa dotyczy drużyn, które chcą wywalczyć sobie kwalifikacje do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a przez rozgrywki ligowe prawdopodobnie im się to nie uda. Włodarze europejskiego futbolu, w celu zwiększenia prestiżu Ligi Europy, wprowadzili kilka lat temu taką zmianę. W związku z tym triumfator Ligi Europy gra w następnym sezonie w Champions League z automatu.

Jeśli zatem jakiś klub chce sobie to zagwarantować, to… odpuszcza ligę (gdy np. straty są zbyt duże do czołowych miejsc) i rzuca wszystkie siły na te rozgrywki. Jak zatem widać, czasami podejście może zmienić się o 180 stopni. Dlatego tak ważne jest to, by znać motywację konkretnej drużyny i jej cele na dany oraz przyszły sezon.

5 / 5. Ocen: 6