Gry kooperacyjne na Nintendo Switch

Z pewnością gry typu gry hazardowe za darmo w Total Casino cieszą się sporym powodzeniem, zapewniają wiele emocji czy wygranych. Mają jednak pewną wadę – nie da się w nie grać wspólnie na jednym urządzeniu. To z kolei zapewniają nam konsole. Jedną z bardzo popularnych w naszym kraju jest Nintendo Switch. Pozwala ona zarówno na rozgrywkę mobilną, jak i w systemie TV. Postanowiliśmy w naszym artykule przyjrzeć się tym grom, które świetnie nadają się do kooperacji na tej platformie.

Cuphead

Cuphead to bardzo ciekawa gra, która specjalnie została stworzona nieco w stylu kreskówek amerykańskich z okresu międzywojennego – może zatem przypominać dawną Myszkę Miki czy inne podobne animacje. Bohaterem tej gry jest Cuphead, który jak nazwa wskazuje, ma kubek zamiast głowy. Jest to nałogowy hazardzista, który przegrywa w kartach duszę z diabłem. Może ją jednak odzyskać, jeśli wykona dla niego szereg zadań. Musimy zatem przemierzać poszczególne platformy, gdzie walczyć będziemy ze zwykłymi przeciwnikami, jak i bossami. Istnieje tu właśnie możliwość gry we 2 osoby na wspólnym ekranie.

Overcooked 2

Kontynuacja gry z 2016 roku również cieszy się sporym powodzeniem na różnych platformach. Żyjemy tutaj w Cebulowym Królestwie, które pewnego dnia zostaje zaatakowane przez armię nieumarłego chleba. Naszymi bohaterami są kucharze, którzy poprzez gotowanie mogą walczyć z przeciwnikami. Nie jest to jednak tak proste, gdyż zadania polegają przede wszystkim na przygotowywaniu potraw wedle przepisów. Z każdą kolejną misją będzie to o wiele trudniejsze, a do tego będziemy musieli omijać przeszkody, zastawiane na nas pułapki. W grze jednocześnie może uczestniczyć do 4 graczy.

Unravel Two

Przed nami ciekawa kooperacyjna platformówka dla 2 osób. Wcielamy się tutaj w dwójkę bohaterów, którzy powstali z grubej włóczki. Możemy wybrać dla siebie bohatera koloru czerwonego lub niebieskiego. Gra osadzona została w środowisku 2.5D w nieco baśniowej krainie, która może się nam kojarzyć ze Skandynawią. W Unravel Two przede wszystkim przemierzamy poszczególne plansze, rozwiązujemy zagadki logiczne, pomagamy sobie wzajemnie w pokonywaniu przeszkód. Uwagę tu zwraca bardzo ładna grafika.

Splatoon 2

Splatoon 2 to jeden z największych hitów na Nintendo Switch. Mamy tutaj do czynienia z grą sieciową bądź w trybie lokalnym, gdzie toczy się pojedynku 4 na 4. Choć jest to strzelanka, to jednak pozbawiona jest przemocy. Kierujemy tutaj Inklingami, którzy wyglądają niczym krzyżówka człowieka i ośmiornicy. Uzbrojeni jesteśmy w pistolet na farbę i za jego pomocą możemy atakować przeciwników bądź też malować mapę. Wygrywa zazwyczaj ta drużyna, która pomaluje większą część areny. Splatoon 2 to niezwykle dynamiczna i barwna produkcja dla graczy w różnym wieku.

Super Mario Party

Skoro mowa o Nintendo, to na naszej liście nie mogło zabraknąć Mario – jednej z najbardziej znanych i rozpoznawalnych postaci na tym systemie. Super Mario Party to wręcz idealna gra dla całej rodziny, gdzie można w 4 świetnie bawić się dzięki wzajemnej rywalizacji. Produkcja ta wygląda niczym gra planszowa, która została uzupełniona o sporo mini-gier. Naszym zadaniem będzie tu przede wszystkim zdobywanie specjalnych gwiazdek, gdyż to od ich ilości na koncie zależeć będzie nasze końcowe zwycięstwo.

Mario Kart 8 Deluxe

Na koniec kolejna gra z serii Mario. Wyścigi hydraulikiem za pomocą gokartów popularne są już od wielu lat na Nintendo. Na Switchu ukazała się już 8. wersja gry znanej z Wii U, tym razem Deluxe. Schemat rozgrywki jest tu bardzo prosty. Ścigamy się naszymi pojazdami do mety, a na trasie możemy korzystać z ciekawych doładowań, broni do walki z przeciwnikami. Ogromnym atutem tej wersji jest możliwość wspólnej zabawy nawet do 8 graczy.

5 / 5. Ocen: 1