Jak gracze próbują oszukiwać firmy bukmacherskie?

Obecnie nie brakuje nowoczesnych podmiotów, które oferują usługi bukmacherskie dla mieszkańców naszego kraju. Warto zaznaczyć, że profesjonalne firmy tego typu są bardzo uczciwe. Niestety, są Klienci, którzy nie odwdzięczają się tym samym. Jakie są najczęstsze próby oszustw? W jaki sposób gracze nielegalnie próbują dbać o swoje interesy?

jak bukmacherzy są oszukiwani
Jak gracze próbują oszukiwać firmy bukmacherskie?

Nie jestem pełnoletni, ale… i tak się zarejestruję u bukmachera

To sytuacja, która stosunkowo często ma miejsce. Jest wiele niepełnoletnich osób, które chcą już teraz zarejestrować konto w firmach bukmacherskich. A jest to przecież nielegalne. Prawo w tym temacie jest jasne i klarowne dla każdego. Zakłady bukmacherskie są oferowane tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. Jeśli zatem nie masz jeszcze ukończonych 18 lat, to nie ma takiej opcji, by inwestować i wygrywać pieniądze w podmiotach z tej dziedziny. Są zaś osoby, które uważają się… za bardzo sprytne. Zakładają konto np. na swojego dziadka, babcię, mamę, tatę itd. Czasami informują osoby ze swojego najbliższego otoczenia o tym kroku.

Są też sytuacje kiedy… robią to kompletnie bez ich zgody. W obu tych przypadkach nie jest to legalne. Bukmacher ma zaś prawo sprawdzić, czy zakłady obstawia rzeczywiście ta osoba, której dane widnieją w profilu. Nie oszukujmy się. Jeśli babcia mająca np. w tym momencie 70 lat nagle zaczyna na starość interesować się zakładami bukmacherskimi, to jest to sprawa co najmniej dziwna. Na tej płaszczyźnie występuje jeszcze jedna sytuacja. Chodzi o to, że niektórzy… w ogóle wymyślają dane, na które się potem rejestrują. Kłamstwo ma natomiast krótkie nogi. Jeśli dana osoba zechce wypłacić pieniądze, to zostanie poproszona np. o skan dowodu osobistego.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Co dzieje się, jeśli firmy bukmacherskie przyłapią swoich Klientów na oszustwach tego typu? W zdecydowanej większości przypadków konto jest blokowane. Środki mogą być zaś zgodnie z prawem skonfiskowane. Generalnie firmy bukmacherskie podejmują różne działania w tym aspekcie. Na pewno jednak nie można oczekiwać żadnych „nagród” za takie właśnie postępowanie…

Zakładanie wielu kont w celu wyłudzenia bonusów

Należy wspomnieć także o jeszcze innej sytuacji (tzw. bonus hunterzy). Są osoby pełnoletnie, które nie ograniczają się do założenia konta tylko i wyłącznie na siebie. Potem rejestrują się także np. na członków rodziny. To także jest nieuczciwe. W regulaminach firm bukmacherskich jest czarno na białym napisane, że na jeden adres IP przypada tylko jedno konto. Niektórzy myślą, że są w stanie ten przepis obejść. Stosują m.in. bramki itp. Dlaczego to jednak robią? Po to, by wyłudzać atrakcyjne bonusy powitalne. A nie da się ukryć, że najlepsze firmy bukmacherskie gwarantują bardzo hojne oferty. Np. STS zapewnia w tym momencie 100% do 1200 PLN. Z kolei w Fortunie możesz zainkasować zakład bez ryzyka dla nowych do kwoty 600 PLN itd.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Niektórym nieuczciwym graczom tak zaś podobają się te oferty, że jedna im nie wystarcza. Próbują zatem nieuczciwych zagrań. Tak, jak w poprzednim przypadku, to szybko wychodzi jednak na jaw. Np. w czasie zlecania wypłaty albo na jeszcze wcześniejszych etapach. Warto wiedzieć, że Polscy bukmacherzy zdają sobie sprawę, że niektórzy mogą posuwać się do takich właśnie nieczystych zagrań. Podejrzane działania są zatem odpowiednio monitorowane. A konsekwencje są potem opłakane. Zazwyczaj wszystkie konta są bowiem blokowane. I nie ma od tej decyzji żadnego odwołania…

Obstawianie błędnie wystawionych kursów

To także jest forma oszustwa, chociaż niektórzy uważają, że to tylko wykorzystanie nadarzającej się okazji. Nawet firmy bukmacherskie czasami się mylą. Z tego względu kursy na niektóre wydarzenia są zbyt duże. Załóżmy, że oddsmakerzy pomylili się i zamiast 1,70 na gospodarzy dali na gości (w spotkaniu piłki nożnej). Przeglądasz ofertę i widzisz, że coś jest nie tak? Sprawdzasz porównywarkę kursów i wszędzie notowania są odwrotne? Mimo tego świadomie obstawiasz konkretne wydarzenie? W zdecydowanej większości przypadków takie właśnie zakłady są potem i tak anulowane.

W końcu bukmacherzy mają zapis w swoich regulaminach, że mogą wycofywać z oferty konkretne wydarzenia bez podawania przyczyny. Jeśli natomiast kursy zostały błędnie wystawione, to najprawdopodobniej tak się stanie. W takiej sytuacji Klienta na szczęście nie czekają żadne poważniejsze konsekwencje. Po prostu jego typ zostanie rozliczony po kursie 1.00.

Niektórzy uczestniczą w ustawianiu spotkań

Są też jeszcze poważniejsze zachowania. W tym przypadku trzeba liczyć się nawet z konsekwencjami prawnymi. Są osoby, najczęściej działają one w zorganizowanych grupach, które uczestniczą w ustawianiu spotkań. Chodzi o rozmaite dyscypliny. Przeważnie są to piłka nożna, tenis ziemny itd. Np. dany zawodnik jest przekupiony, by potem podłożył się rywalowi. Wtedy członkowie konkretnej grupy obstawiają spore pieniądze na przeciwnika. Jeśli firma bukmacherska zauważy dziwne zachowania na konkretnych rynkach, to takie zakłady są oczywiście potem wycofywane. Warto dodać, że czasami tego typu podmioty są również używane do prania brudnych pieniędzy. Jak widać, niektórzy próbują oszukiwać na rozmaite sposoby…

5 / 5. Ocen: 3