Jak obstawiać tenis ziemny u bukmacherów online?

Jednym z najpopularniejszych sportów na świecie obok piłki nożnej jest tenis. Setki milionów fanów, dwóch zawodników naprzeciw siebie i gigantyczne emocje. Nie ma chyba osób, które nie kojarzą Rogera Federera, Novaka Djokovicia czy Sereny Williams. Oczywiście obstawianie tenisa ziemnego jest jak najbardziej możliwe u bukmacherów. Jak wygląda specyfika typowania tej dyscypliny oraz jakie rynki zdarzeń są dostępne u polskich bukmacherów? Trochę tego jest – za moment przybliżymy wszystko na temat tenisa w zakładach bukmacherskich.

Jak obstawiać tenis ziemny u bukmacherów online
Jak obstawiać tenis ziemny u bukmacherów online?

Jak obstawiać tenis ziemny u bukmacherów online?

Tenis obstawia się nieco inaczej niż sporty drużynowe. Tutaj wszystko zależy od jednej osoby, od formy danego dnia, nawierzchni, rangi turnieju. Wszystko jest w nogach i rękach zawodnika. Dlatego warto jest również obserwować poszczególne spotkania, które wybierzecie w przedmeczowych analizach i typować na żywo. Można powiedzieć, że jest to dyscyplina wręcz skrojona pod zakładkę live. Kursy zmieniają się piekielnie szybko, wszystko w zależności od tego, kto kogo przełamie, czy prowadzi przy serwisie przeciwnika 40:0 lub 40:15. W takich sytuacjach warto reagować i jeśli jesteście zainteresowani obstawianiem, to dobrze jest z takich okazji skorzystać.

Jeśli chodzi o typowanie przedmeczowe, to oczywiście bez statystyk się nie obejdzie. Dobrze jest przyjrzeć się poszczególnym aspektom, jak nawierzchnia, to czy turniej rozgrywany jest w hali czy na zewnątrz, ranga turnieju, bezpośrednie pojedynki i tymczasowa forma poszczególnych graczy. Bukmacherzy dają około 30-60 rynków zdarzeń na pojedyncze pojedynki, więc jest w czym wybierać.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Rynki zdarzeń w tenisie

Pozostało nam opisać poszczególne, możliwe rynki zdarzeń. Obstawianie tenisa ziemnego to nie tylko wskazywanie zwycięzcy pojedynku, choć oczywiście takie zakłady są w Polsce najbardziej popularne. W zależności od Polskich bukmacherów i ich zaangażowania w tę dyscyplinę, możemy znaleźć kilkadziesiąt ciekawych opcji. My wskażemy te najpopularniejsze:

  • Zwycięzca spotkania

Klasycznie – należy zacząć od zwycięzcy pojedynku. Zainteresowani tenisem mają 50% szans na sukces przy obstawianiu zakładów SOLO, ponieważ – jak wiadomo – remisów w tenisie nie ma. Statystycznie jest to zatem spora szansa, jednak praktycznie, bez opracowania i przeanalizowania każdego obstawianego pojedynku, może być trudno o sukces.

Obstawiając zakłady pojedyncze na kuponach przedmeczowych można liczyć na kursy w granicach 2.0. W innych przypadkach, gdy gra faworyt z zawodnikiem skazywanym na porażkę, kursy oscylują w granicach 1.20-1.30. Wtedy oczywiście z kuponami SOLO może być problem.

  • Dokładny wynik

Kursowo lepiej to wygląda przy obstawianiu dokładnego rezultatu pojedynku. Oczywiście trafić taki zakład jest nieco trudniej. W tenisie kobiecy, zawsze mecz toczy się do dwóch wygranych setów, zatem mamy cztery możliwości wyników: 2:0, 0:2, 2:1, 1:2. Nieco inaczej jest u mężczyzn. W większości starć również grają oni do dwóch wygranych, z kilkoma wyjątkami – w turniejach Wielkiego Szlema (US Open, Australian Open, French Open, Wimbledon i Roland Garros) gra się do trzech wygranych setów. Tutaj wyników możliwych do spełnienia jest zatem więcej i od razu kursy na dokładne rezultaty są o wiele wyższe.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jest to jeden z częściej obstawianych typów, szczególnie, że kursy są dość wysokie, a w spotkaniach faworytów ze słabszymi zawodnikami – możliwe do spełnienia.

Nieco trudniej jest trafić dokładny wynik danego seta. Tutaj kursy zaczynają się od 5.00 i rosną do nawet 12.00. W końcu gra się do sześciu wygranych gemów (chyba że mamy 5:5 i gra się do dwóch gemów przewagi, bądź będzie rozgrywany tie-break, wtedy rezultat wyniesie 7:6). Tego typu zakłady to bardziej ciekawostka w typach przedmeczowych. Ewentualnie w zakładach na żywo można pokusić się o dokładny wynik seta.

  • Under/over

Jak w każdej dyscyplinie, typerzy mogą obstawiać zakłady na powyżej/poniżej jakiegoś zdarzenia. I tak można obstawić ilość gemów w meczu, ilość setów, czy przełamań, a także błędów serwisowych. Tutaj wszystko zależy od firm bukmacherskich i ich podejścia do danej dyscypliny, turnieju i spotkania. Wiadome jest to, że przy spotkaniach najwyższej rangi, pomiędzy najlepszymi tenisistami, możliwych rynków zdarzeń będzie o wiele więcej, niż w przypadku mniejszych turniejów.

polskie zakłady bukmacherskie
Jak obstawiać zakłady bez podatku w Betfan?
  • Handicapy

Handicap, czyli redukowanie nierówności, występuje również przy obstawianiu tenisa ziemnego. W tego typu zakładach chodzi o wirtualne „doliczanie” seta, czy gemów zawodnikowi, który waszym zdaniem nie ma szans wygrać. Wedy kursy na faworytów rosną, jednak oczywiście ryzyko również wzrasta. Mimo wszystko jest to dość częsty zabieg – obstawienie handicapa setowego, czy +2.5 gema w danym secie jest prawdopodobne do poprawnego wytypowania.

  • Typy długoterminowe

Na sam koniec zostawiliśmy coś dla cierpliwych typerów. Bukmacherzy jak STS czy Superbet często wprowadzają możliwość obstawienia zakładów długoterminowych, czyli takich, na których rozstrzygnięcie będzie trzeba poczekać do końca turnieju. Chodzi mianowicie o wskazanie zwycięzcy całego turnieju bądź tego kto do jakiej fazy maksymalnie dojdzie. Kursy również można złapać wysokie, więc ewentualne kupony na zakłady długoterminowe są jak najbardziej często typowane.

5 / 5. Ocen: 4