Konto tymczasowe u bukmachera – Jak grać bez weryfikacji?

W związku z obostrzeniami wprowadzonymi wraz z Ustawą Hazardową z 2017 roku, która odbiła się piętnem nie tylko na kasynach i automatach do gier, ale i bukmacherach, w dzisiejszych czasach każdy legalny bukmacher w Polsce przed dokonaniem wypłaty zarobionych za jego pośrednictwem środków zmuszony jest do potwierdzenia tożsamości użytkownika. Nie mówimy tutaj o potwierdzeniu w postaci zweryfikowania maila, a raczej o konieczności podania szczegółowych danych pozwalających na zweryfikowanie naszej tożsamości. Podstawą stało się więc żądanie skanu dowodu oraz podanie numeru konta, na który zostanie przelana ewentualna wygrana (jest to jedyny sposób na jej utrzymanie – jedyny, bo i regulowany przez wyżej wspomnianą ustawę).

jak grać bez weryfikacji fortuna
Konto tymczasowe u bukmachera – Jak grać bez weryfikacji?

Operatorzy bukmacherscy wpadli jednak na rozwiązanie, które w znacznym stopniu przyspieszyło proces rejestracji i sprawiło, że możliwe stało się obstawianie spotkań sportowych bez oczekiwania na weryfikację ze strony bukmachera. Wszystko za sprawą tak zwanego konta tymczasowego, obecnie oferowanego przez większość działających legalnie bukmacherów (zwanych potocznie „bukmacherami bez dowodu”). Jak ono działa, czym jest i kiedy warto z niego skorzystać? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. 

Czego wymaga pełna rejestracja konta u legalnego bukmachera?

Niestety, wyżej wspomniana przez nas Ustawa Hazardowa bardzo uprzykrzyła życie wszystkich tych, którzy chcą legalnie bawić się w obstawianie spotkań sportowych, ale i legalnych bukmacherów, którzy muszą się do niej zastosować. Zakłada ona konieczność podania wielu danych osobowych, które są uznawane za najbardziej wrażliwe, a zatem między innymi imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, numeru PESEL, numeru konta bankowego i dowodu tożsamości. Do bukmachera należy z kolei to, aby podane przez nas dane zweryfikował pod względem wiarygodności. Nie ma więc innej opcji – musi zażądać od nas dowodu osobistego. Niesie to jednak ze sobą wiele wad – nie dość bowiem, że na jego sprawdzenie musimy poczekać (choć większość legalnych bukmacherów stara się dokonać weryfikacji w jak najkrótszym odstępie czasu) to jeszcze narażamy się na utratę naszych danych. Nawet jeśli bukmacherzy zobowiązani są prawnie do dbania o ich bezpieczeństwo, coś, co pójdzie w świat już raz pozostanie tam najprawdopodobniej na zawsze, a wycieki danych zdarzają się na tyle często, że nie są już niczym dziwnym (choć do tej pory omijały bukmacherów).

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Czym jest konto tymczasowe u bukmacherów?

Zakłady bukmacherskie znalazły sposób na swoiste obejście ustawy i umożliwienie użytkownikom obstawiania bez uprzedniej weryfikacji. Sposób ten został również wzięty pod uwagę przez ustawodawcę, który następnie zmodyfikował ustawę tak, aby rzeczywiście było to możliwe. Zostało to rozwiązane właśnie za pośrednictwem kont tymczasowych, którymi stają się wszystkie te konta, które są świeżo zarezerwowane i czekają na dalsze kroki w weryfikacji. Nawet jeśli ich nie spełnimy, będziemy mogli wpłacić nasze pieniądze i obstawiać – będzie się z tym jednak wiązało sporo ograniczeń, w pełni zależnych od bukmachera, z którego usług zdecydujemy się skorzystać. Konto tymczasowe jest aktywne niemal od razu (trzeba jedynie podać absolutnie podstawowe dane oraz zweryfikować własny adres e-mail, ustalając również hasło do logowania), co ma znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy spieszy nam się z dokonywaniem zakładu (na przykład w chwili, gdy nasza ulubiona drużyna rozgrywa spotkanie, a my wpadliśmy na to, że moglibyśmy na tym zarobić).

Możliwości i ograniczenia konta tymczasowego u bukmacherów

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, konto tymczasowe oferowane jest przez większość działających legalnie w naszym kraju operatorów bukmacherskich – każdy z nich inaczej podchodzi jednak do zasad, jakimi się rządzi. Poniżej przedstawiamy wybranych bukmacherów i zaznaczamy, jak wygląda u nich konto tymczasowe, na co pozwala i z jakimi ograniczeniami wiąże się korzystanie z niego. Wybrane firmy to najczęściej pojawiające się podmioty w rankingu bukmacherów, ranking ten jest tworzony przez samych graczy, a więc jest maksymalnie obiektywny.

Konto tymczasowe w STS

STS (Star-Typ Sport), jedna z najdłużej istniejących na rynku polskim firm bukmacherskich, chlubiąca się dobrą renomą wśród klientów oraz (po części wynikającym z niej) większościowym udziałem w polskim światku branżowym słynie z prostych zasad oraz czytelności w kwestiach regulaminu. Nie inaczej jest w przypadku konta tymczasowego właśnie u tego bukmachera. Firma wymaga od nas podania absolutnie podstawowych danych, ale i numeru PESEL. W trakcie naszej pierwszej rejestracji będzie także wymagane potwierdzenie podanego przez nas numeru telefonu (poprzez kod sms, który dostaniemy właśnie na niego). 

STS nie narzuca nam czasu na aktywację konta stałego – ten nadchodzi jednak sam, kiedy albo będziemy chcieli wypłacić nasze pieniądze (do tego jest prawnie wymagana pełna weryfikacja danych), albo też osiągniemy sumaryczny limit na zakłady, w przypadku tego bukmachera wynoszący 5000 złotych.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Co bardzo ważne, w STS konto tymczasowe nie zamyka nam furtki do oferowanych przez siebie bonusów. W związku z tym podwoi naszą pierwszą wpłatę nawet do 1200 złotych (możemy wpłacić więcej, ale to tylko ta kwota zostanie podwojona), da nam freebet oraz umożliwi dokonanie zakładu bez ryzyka. Skorzystamy też z możliwości pozyskiwania zwrotu za korzystanie z oferty esportowej. Dodatkowo od tego roku dostępny jest także bonus na Betgames, czyli obstawianie gier karcianych jak poker czy bakarat.

Jeżeli w pewnym momencie będziemy chcieli zweryfikować już nasze konto na www.STS.pl, odpowiednią zakładkę znajdziemy w sekcji „Moje konto”. Bardzo fajnie, że zdjęcie dowodu możemy załączyć bezpośrednio przez formularz zgłoszeniowy, a nie musimy go przesyłać chociażby na mail.

Wstępna rejestracja w LV Bet

LV Bet nieco bardziej restrykcyjnie podchodzi do konta tymczasowego. Nie tylko limituje mu sumaryczną wartość zakładów, która w jego przypadku nie może przekroczyć 5200 złotych, oraz uniemożliwia dokonywanie wypłat jakichkolwiek środków, ale też wprowadza limit maksymalnej wysokości sumy stawek, za które można zawierać zakłady. Bukmacher ten już na start daje jednak wybór – możemy od razu zdecydować się na pełną weryfikację i pozyskać konto stałe, czy też kontynuować z kontem tymczasowym. Do niego będziemy musieli podać imię, nazwisko, narodowość, PESEL, e-mail, login, hasło i numer telefonu. Pierwsza opcja zmusi nas z kolei do podania (oprócz wspomnianych danych) adresu zamieszkania, numeru konta bankowego oraz skanu dokumentu tożsamości). 

Choć weryfikacji możemy dokonać w każdej chwili, najlepiej zrobić to już przy pierwszej rejestracji – przynajmniej jeśli chce się dostać 20 złotych darmowego bonusu i skorzystać z zakładów na wyższych kursach. Bonus od wpłaty jest dostępny również na koncie tymczasowym, zarówno ten dla pierwszego depozytu, jak i ten dla drugiego.

sts bukmacher online kod promocyjny betonline
Polski bukmacher STS – Kod promocyjny na bonus bez depozytu

Konto tymczasowe w Totalbet

Konto tymczasowe w Totalbet działa w podobny sposób, jak u innych operatorów bukmacherskich, uniemożliwiając nam dokonywania jakichkolwiek wypłat oraz narzucając sumaryczny limit na zakłady równy 5000 złotych. Co ciekawe, na pełną weryfikację konta mamy dokładnie 90 dni. Samo w sobie nie ustanawia limitów co do stawki i elementów oferty bukmachera.

Co ciekawe, proces rejestracji w Totalbecie jest jednym z najszybszych i najmniej wymagających. Podaniemy podstawowe dane do logowania, imię, nazwisko, PESEL, narodowość i datę urodzenia. Następnie potwierdzamy mail korzystając z naszej skrzynki odbiorczej i… gotowe! 

Fortuna i konto tymczasowe

Fortuna to najprawdopodobniej najbardziej przyjazny użytkownikom, przynajmniej w kwestii zakładania konta tymczasowego, operator bukmacherski w Polsce. Przy pierwszej rejestracji będziemy potrzebować wyłącznie loginu i hasła – sam proces trwa więc zaledwie kilkanaście sekund i nie wymaga od nas niczego specjalnego. Co warto odnotować, na pełną rejestrację naszego konta mamy dokładnie 28 dni od momentu rejestracji.

Legalny bukmacher Fortuna w żaden sposób nie ogranicza swoich użytkowników korzystających z konta tymczasowego. W związku z tym mamy na stronie www.eFortuna.pl dostęp do wszelkich bonusów (w tym również tego na start), zakładu bez ryzyka, ale i do „normalnych” stawek. Nie ma tutaj też żadnego limitu na zakłady – w trakcie tego miesiąca możemy więc dokonać ich tyle, na ile tylko mamy ochotę.

Betclic

Szybka rejestracja w Betclic przebiega bardzo sprawnie, przy czym bukmacher ten oferuje standardowe warunki – konto tymczasowe jest ważne 90 dni, po którym to czasie konieczna jest jego pełna weryfikacja. W międzyczasie możemy grać za maksymalną sumaryczną wartość 5000 złotych. Oczywiście do czasu pełnej weryfikacji nie jesteśmy w stanie wypłacić środków na nasze konto bankowe.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Czy warto korzystać z konta tymczasowego?

Konto tymczasowe w ofercie legalnych polskich bukmacherów pojawiło się przede wszystkim z myślą o tym, by umożliwić im natychmiastowe rozpoczęcie zabawy z bukmacherką – bez konieczności oczekiwania na pełną weryfikację, bez sprawiającego kłopot robienia fotokopii własnego dowodu osobistego. Stanowi też świetną opcję dla tych, którzy dopiero testują świat zakładów i nie są pewni, czy w ogóle będą chcieli wejść w niego głębiej. Należy jednak mieć świadomość tego, że konto tymczasowe wiąże się z pewnymi ograniczeniami, a przede wszystkim znacznie limituje nasze możliwości w obrębie korzystania z bonusów – choć więc celem wypłaty zgromadzonych środków w końcu będziemy musieli zamienić je na konto stałe, najlepiej zrobić to tak szybko, jak się da. W sytuacji, kiedy i tak będzie to nieuniknione jest to jedyne rozsądne rozwiązanie.

Obstawianie bez weryfikacji? To możliwe ale tylko na chwilę

Skorzystanie z konta tymczasowego u większości legalnych bukmacherów w Polsce wiąże się z jedną wielką zaletą: pozwala nam szybko wejść do gry i nie czekać na weryfikację naszych danych osobowych. Często jednak zamyka nam furtkę do otrzymania różnego rodzaju bonusów. Rozważmy więc, czy zakłady bukmacherskie są czymś, w co wejdziemy na dłużej, czy też jednorazową przygodą – jeżeli skłaniamy się bardziej ku tej drugiej opcji, konto tymczasowe będzie czymś zdecydowanie dla nas. Jeśli jednak u danego bukmachera będziemy chcieli zostać na dłużej, rozsądne będzie jak najszybsze dokonanie pełnej weryfikacji i odblokowanie sobie dostępu do najpełniejszej jego oferty.

5 / 5. Ocen: 4