Kwalifikacje do Ligi Mistrzów – jak to wygląda w sezonie 2019/20?

Dawno nie było tak zwariowanego sezonu w piłce nożnej. Niestety, koronawirus nie odpuszcza i na razie nie należy spodziewać się, by wróciły stare, dobre czasy. Dużo zmian dotyczy chociażby sposobu rozgrywania kwalifikacji do przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Jak to wszystko wygląda w praktyce?

obstawianie ligi mistrzów
Nowa formuła Ligi Mistrzów – jak obstawiać u bukmachera?

Okrojona liczba spotkań

Na początku marca praktycznie wszystkie rozgrywki piłkarskie (a na pewno te najlepsze) zostały wstrzymane. Dopiero po kilku miesiącach udało się wrócić do gry. Oczywiście, w większości lig spotkania odbywają się bez udziału kibiców (wyjątkiem jest zaś np. polska Ekstraklasa). Nieplanowana przerwa spowodowała, że władze musiały podjąć kilka bardzo istotnych decyzji. M.in. dotyczących tego, jak rozegrać nie tylko sezon do końca, ale i jak rozpocząć nowe rozgrywki. Czasu nie ma dużo, dlatego kwalifikacje są w bardzo okropnej formie. Na początek zajmijmy się pierwszymi rundami. W I, II i III fazie eliminacji do Ligi Mistrzów odbędą się tylko pojedyncze spotkania. Dawniej było rzecz jasna inaczej. Odbywał się bowiem mecz, a potem rewanż.

Teraz sprawa wygląda tak, że dopiero w wyniku losowania wiemy, gdzie będzie rozegrana konkretna konfrontacja. Rozgrywki piłkarskie nie są toczone na neutralnym terenie (chyba że zachodzą w tym względzie inne okoliczności). Na pewno jest to decyzja kontrowersyjna. Choćby z racji tego, że tylko jedna ekipa będzie miała atut własnego stadionu. Druga strona tego medalu jest jednak taka, że trudno było o idealną decyzję w tym temacie. Wszak muszą być rozegrane nie tylko kwalifikacje. Ruszają rozgrywki ligowe, puchary (na krajowym podwórku) itp. Nie ma zbyt wiele terminów, a i tak są już spore opóźnienia. Na pewno ta decyzja wzbudza sporo dyskusji, aczkolwiek nie można było oczekiwać, że nie będzie żadnych pokrzywdzonych…

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Mecz i rewanż tylko w IV rundzie

Dużo mówiło się o tym, że wszystkie rundy będą rozgrywane w jednakowy sposób. Ostatecznie jednak w finałowej fazie odbędą się mecz i rewanż. Tak, jak miało to miejsce rok, czy dwa lata temu. W pierwszych rundach przeważnie są spore różnice pomiędzy poszczególnymi ekipami. Faworyci powinni sobie raczej spokojnie poradzić nie tylko u siebie, ale też na wyjeździe. W finałowej fazie spotykają się już kluby o mniej więcej podobnym potencjale. Władze zdecydowały zatem, że trzeba będzie znaleźć dodatkowy termin, by rozegrać dwa spotkania. Oczywiście, to tylko plan, bo życie szybko weryfikuje scenariusze. Jeśli koronawirus znowu zaatakuje ze zdwojoną siłą, to będzie problem, by w ogóle rozegrać eliminacje do Ligi Mistrzów.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Może też zdarzyć się tak, że w IV rundzie finalnie zostanie rozegrana tylko jedna potyczka. Należy zatem podchodzić do wszystkiego z dystansem. Przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo. W związku z tym jeśli nie będzie możliwości przeprowadzenia danego meczu, to nie zostanie on przeprowadzony. Taki przypadek mieliśmy w rundzie wstępnej. Legia Warszawa poznała swojego rywala (Linfield FC), chociaż klub z Irlandii Północnej nie okazał się lepszy na boisku. Po prostu w szeregach rywali (KF Drita) jedna osoba była zakażona koronawirusem. Decyzja? Walkower i bezpośredni awans Linfield FC.

Duże znaczenie ma losowanie boiska

W pierwszych III rundach (jak sytuacja w tej materii nie ulegnie zmianie) odbędzie się zatem tylko jedna potyczka. Nie da się ukryć, że (pod kątem zakładów bukmacherskich) ma to spore znaczenie. Kto będzie mógł skorzystać z atutu własnego terenu? O wszystkim będziemy się dowiadywać z losowania. Tak, jak wspominaliśmy, w przypadku drużyn o sporym potencjale nie powinno to mieć aż tak dużego znaczenia. Szczególnie, kiedy faworyci będą mierzyli się po prostu z amatorami. W takiej sytuacji najprawdopodobniej poradzą sobie bowiem w spotkaniu domowym lub wyjazdowym.

betfan obstawianie bez podatku
Jak obstawiać bez podatku w Betfan?

Jeśli jednak do rywalizacji staną dwie ekipy o zbliżonym potencjale, to sytuacja nie jest taka klarowna. W takim położeniu atut własnego stadionu ma już spore znaczenie. Warto zatem zwracać uwagę na to, kto będzie mógł skorzystać z tego właśnie konkretnego przywileju. Obecnie mecze są rozgrywane bez publiczności. Niemniej jednak atut własnej murawy zawsze daje więcej pewności siebie itp. W meczach drużyn o podobnym potencjale ten czynnik nie może być zatem bagatelizowany.

Na co powinni zwracać uwagę typerzy?

Obstawianie Ligi Mistrzów zawsze było trudne do przewidzenia, gdyż poziom na tym etapie zwykle jest wyrównany. Jest to nie tylko atut własnej murawy. Oczywiście, trzeba sprawdzić, jak w tym i poprzednich sezonach konkretny klub radził sobie w swojej roli (gospodarza albo gościa). Jak jednak porównać ekipy z rozmaitych lig? Nie jest to łatwe, ale są pewne sposoby. Można np. sprawdzić pozycję danych rozgrywek w rankingach. Po to, żeby dowiedzieć się, która liga jest mocniejsza. Warto też przeanalizować potencjał konkretnego klubu.

Są na internecie rozmaite strony internetowe, które wyceniają ekipy. Niektóre wartości nie są w 100% dokładne, ale i tak na tej podstawie można po prostu wyrobić sobie pewne zdanie i mniej więcej oszacować potencjał danej drużyny. Dobrze jest też porównać kadrę obu zespołów. Radzimy także unikać grania spotkań ekip, o których wiesz relatywnie niewiele. To zawsze jest bowiem spora loteria.

0 / 5. Ocen: 0