Las Vegas – czy podniesie się po pandemii?

Przez pandemię nie tylko takie miejsca jak Las Vegas mocno straciło na znaczeniu, jednakże wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo oryginalne miasto grzechu podupadło z powodu koronawirusa. Czy Las Vegas podniesie się po pandemii? O tym dowiesz się już za chwilę!

Straty spowodowane przez pandemię covid-19

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że główne źródło dochodów ,,Sin City” pochodzi prawie w całości z napływu turystów – niestety, z powodu ogólnego zakazu latania, liczba turystów spadła do 20-30% swojej oryginalnej wartości, co sprawiło, że dochody zaczęły naprawdę mocno maleć, nie mówiąc już o tym, że przez pewien czas większość miejsc nawet nie mogło operować, z racji tego, że rząd federalny zakazał interesom prowadzenia swojego biznesu. 

Kiedy Las Vegas otworzy się na dobre?

Jest mało prawdopodobne, aby miało to nadejść wkrótce, ponieważ musimy wziąć pod uwagę fakt, że transport międzynarodowy nie wystartuje poważnie przed 2022 r. – naprawdę nie możemy zagwarantować, że ta szczepionka będzie skuteczna przeciwko różnym wariantom – dochodzą nas już słuchy, że odmiana Kalifornijska opiera się szczepionce. Wielu ekspertów uważa, że nigdy nie przywrócimy standardów podróżowania przed 2019 rokiem. Sytuacja ta prawdopodobnie zostanie opanowana około 2023 roku, ale nie oznacza to, że Las Vegas ponownie rozkwitnie – jest prawdopodobne, że Sin City już nie będzie tak bardzo znamienite, jak przed pandemią.

Jeśli nadal chcesz tam pojechać

Każdy, kto przyjeżdża do Las Vegas, prawdopodobnie będzie chciał usiąść przy przynajmniej jednym stole do gry. Jeśli jednak nie będziesz w stanie właściwie zarządzać swoimi środkami, stracisz wszystkie swoje fundusze. Najlepiej pojechać tam z grupą znajomych, bo ciężko cię wtedy oszukać. Firmy, które działają nieuczciwie i chcą zarabiać na klientach, często próbują oszukać samotnych ludzi, ponieważ są najprostszym celem. Nie mówiąc o tym, że cała ,,gra” w Blackjack, pokera i inne gry zostanie zmieniona, z racji tego że stare kasyna prawdopodobnie upadną, pojawią się nowe, które działają zupełnie inaczej. Z tego powodu też warto odwiedzić serwisy, które śledzą sytuację na bieżąco, przykładem tego jest polskakasyno.pl. Naturalnie nowe kasyna nie będą jeszcze w pełni rozpracowane kilka miesięcy po wystartowaniu, dlatego też na pełną analizę musimy sobie jeszcze trochę poczekać lub obstawiać gry karciane w Betgames STS, czyli legalnej wersji casina online.

Czy warto tam pojechać po pandemii?

Cóż, to wszystko zależy od Ciebie, ponieważ po pandemii Las Vegas będzie wyglądało zupełnie inaczej. W Ameryce nic tak naprawdę nie ginie, bo na miejscu starych interesów pojawią się na pewno nowe, ale z drugiej strony ze względu na kryzys wiele kultowych miejsc, które chcielibyśmy zwiedzić mogą być po prostu zamknięte.

5 / 5. Ocen: 1