Legalni polscy bukmacherzy – gdzie najlepiej obstawiać?

Zakłady bukmacherskie od wielu lat cieszą się w Polsce ogromną, niesłabnącą popularnością. Warto wiedzieć, że kilka lat temu została w naszym kraju wprowadzona specjalna ustawa antyhazardowa, która nałożyła na działające w naszym kraju firmy bukmacherskie szereg nowych rygorystycznych obowiązków i obostrzeń. Przeczytaj nasz poradnik o legalnych bukmacherach, aby nigdy nie narazić się na przykre konsekwencje prawne.

Legalni polscy bukmacherzy
Legalni polscy bukmacherzy – gdzie warto obstawiać mecze?

Legalne firmy bukmacherskie 2021 – najważniejsze informacje

Nowa ustawa antyhazardowa działa w Polsce począwszy od 2017 roku. Nałożyła ona na funkcjonujących w Polsce bukmacherów mnóstwo nowych rygorystycznych obowiązków oraz obostrzeń. Zagraniczni bukmacherzy nie chcieli jednak się do nich dostosować. Zdecydowana większość z nich podjęła decyzję o opuszczeniu polskiego rynku. Byli też i tacy, którzy zdecydowali się na świadczenie usług w sposób nielegalny. 

W tym momencie bukmacher aby móc nazywać się legalną firmą, musi posiadać specjalne zezwolenie od Ministerstwa Finansów. Jeżeli go nie posiada, z automatu staje się nielegalny. Sporo osób ma jednak problem z odróżnianiem legalnych bukmacherów od tych nielegalnych. W przypadku, gdy chodzi nam o bukmacherów stacjonarnych, to warto wiedzieć, iż wszystkie firmy bukmacherskie świadczące swoje usługi za pośrednictwem punktów naziemnych są w 100% legalne i można korzystać z oferowanych przez nich usług bez żadnych obaw o przykre konsekwencje prawne. 

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Jednak w przypadku bukmacherów internetowych jest już nieco trudniej. Zdecydowana większość stron bukmacherskich posiada polską wersję językową, jednak niektórzy mają spory problem z odnalezieniem na niej informacji, czy jest to legalny bukmacher czy wręcz przeciwnie, nawet w aplikacji mobilnej nie widać takich informacji. Warto wiedzieć, iż każdy legalny bukmacher w Polsce musi mieć na swojej stronie internetowej dokładną informację odnośnie posiadanej licencji wydanej przez Ministerstwo Finansów. Tego typu informacje znajdują się z reguły na dole strony w stopce. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do legalności jakiegokolwiek bukmachera, można sprawdzić informacje na jego temat na specjalnej stronie o bukmacherach przygotowanej przez Ministerstwo Finansów. 

Ilu jest obecnie legalnych bukmacherów w Polsce?

W chwili obecnej liczba legalnych firm bukmacherskich w Polsce nieustannie rośnie i nie wydaje się żeby miało się to zmienić, w rankingu bukmacherów będzie jeszcze większy kłopot z wybranie tego najlepszego. Jest to wręcz doskonała dla wszystkich tych typerów, którym zależy na jak najlepszych warunkach gry. W tej chwili mamy na polskim rynku zakładów bukmacherskich 20 legalnych podmiotów. W tym gronie znajdują się  firmy takie jak Fortuna, Superbet, STS, PZBUK, eWinner, Etoto czy Totalbet. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Warto pamiętać o tym, aby zawsze korzystać wyłącznie z usług legalnych bukmacherów. Dlaczego? Jest to tak ważne, ponieważ zgodnie z aktualnie obowiązującą ustawą antyhazardową, osoby korzystające z usług nielegalnych bukmacherów muszą liczyć się z bardzo przykrymi konsekwencjami prawnymi. Za grę u nielegalnych bukmacherów grozi nam kara finansowa w kwocie do nawet 740 tysięcy złotych! Mimo tego, iż Ministerstwo Finansów ustaliło tak wysokie stawki grzywien, w dalszym ciągu nie brakuje osób, które decydują się na założenie konta i obstawianie u nielegalnego bukmachera.

W chwili obecnej obstawianie u nielegalnych bukmacherów w ogóle się nie opłaca. Oczywiście, mogą oni nas przyciągać nieco lepszymi warunkami, jednak tak czy siak zainwestowane pieniądze stracimy, ponieważ policja szybko dojdzie do tego, że graliśmy u nielegalnego bukmachera. Znacznie lepiej jest korzystać z usług zaufanych, legalnych bukmacherów. 

5 / 5. Ocen: 4