Najlepsze bonusy powitalne u polskich bukmacherów

Bonusy powitalne stanowią podstawę oferty promocyjnej wszystkich polskich bukmacherów. Oferuje je każdy, choć wszyscy podchodzą do nich w nieco inny sposób. Dlaczego to właśnie tego typu bonusy cieszą się tak dużą popularnością? Z jakich pobudek bukmacherzy tak naprawdę je proponują? Jakie są ich rodzaje i co świadczy o ich atrakcyjności? O tym wszystkim porozmawiamy w dzisiejszym wpisie.

Bonusy powitalne u polskich bukmacherów
Najlepsze bonusy powitalne u polskich bukmacherów

Dlaczego bukmacherzy w ogóle oferują bonusy powitalne?

Bonusy powitalne nie bez powodu stanowią jeden z podstawowych elementów oferty promocyjnej polskich bukmacherów. Kierowane są one wyłącznie do nowych typujących, a ich głównym celem jest zachęcenie ich do rejestracji. Tak właściwie więc stanowią część akcji marketingowych każdego z rodzimych operatorów. Polscy bukmacherzy oferują je również w celu efektywniejszego konkurowania z wszystkimi innymi podmiotami działającymi na rynku zakładów wzajemnych. Podczas gdy początkującemu może być ciężko ocenić atrakcyjność bukmachera po proponowanych przez niego kursach (zwłaszcza, że te przedstawione są w postaci ciężkich do zrozumienia tabelek), wartość bonusu powitalnego jest znacznie bardziej wymowna. Nawet jeśli sama w sobie nie jest odpowiednio wymierna.

Rodzaje bonusów powitalnych

Bukmacherzy w bardzo różny sposób podchodzą do proponowanych przez siebie bonusów powitalnych. Zakłada się, że istnieją trzy najpopularniejsze ich rodzaje:

  • bonusy od depozytu – są zwykle tymi najbardziej wartościowymi, ale i wymagającymi. Uzależnione są od kwoty pierwszej wpłaty, a zazwyczaj stanowią jej podwojenie (do określonej sumy pieniędzy). Wymagają obrócenia darmowymi środkami (wydania ich określoną ilość razy, na wskazanych przez bukmachera warunkach);

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

  • bonusy bez depozytu, a zatem tak zwane „freebety” – mało wymagające, ale i najmniej wartościowe. Dają zwykle darmowe środki na typowanie, konieczne do jednokrotnego obrotu (a zatem po prostu do wydania na zakład);
  • bezpieczne zakłady (cashback) – bonusy chroniące pierwszy zakład po rejestracji – jeśli kupon okaże się przegrany, bukmacher zwróci nam stawkę na niego (pomniejszając ją jedynie o kwotę podatku).

Oczywiście nic nie ogranicza bukmacherów wyłącznie do jednego rodzaju bonusu powitalnego. Wybrani z nich starają się połączyć każdy z nich, by zyskać w oczach swoich odbiorców. W większości przypadków środki płynące z bonusów trafiają na odrębne konto bonusowe – nie można ich wypłacić. Dopiero po dokonaniu obrotu nimi staje się to możliwe.

Kiedy bonus powitalny jest atrakcyjny?

Większość osób sięgających po ofertę polskich bukmacherów zwraca uwagę wyłącznie na wartość dawanego przez nich bonusu powitalnego, a zatem to, ile środków można pozyskać za jego pośrednictwem. Rzeczywiście, to suma darmowych pieniędzy najbardziej trafia w umysł obstawiających. Wcale jednak nie jest tutaj rzeczą najważniejszą. Cóż bowiem, że pozyska się dużo darmowych środków, skoro ich finalne wypłacenie będzie niemożliwe? Właśnie dlatego patrząc na bonus powitalny warto zwrócić uwagę na takie rzeczy, jak:

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  • wymagania obrotowe – te istnieją w przypadku każdego bonusu (nie licząc freebetu, pełniącego zwykle rolę zaledwie dodatku) – ważne, aby były jak najprostsze do spełnienia. Najlepszy bonus powitalny to taki, w przypadku którego obrotu można dokonywać na kuponach pojedynczych. Jeżeli muszą to być kupony AKO, warto zadbać o jak najmniejszą ilość zdarzeń (większa zwiększa ryzyko niepowodzenia);
  • czas na dokonanie obrotu – każdy bonus trzeba wykorzystać w określonym czasie. Im jest on dłuższy, tym lepiej;
  • konieczność weryfikacji – nie każdy bonus powitalny oferowany jest wszystkim użytkownikom. Część z nich skierowana jest wyłącznie do osób, które zweryfikowały swoje konto (poprzez podesłanie skanu dowodu). Warto zwrócić na to uwagę;
  • zasięg bonusu – nie z każdego bonusu powitalnego da się korzystać w obrębie pełnej oferty konkretnego bukmachera. Niektóre nie działają chociażby w ofercie na gry karciane czy sporty wirtualne. Większy zasięg to lepszy bonus.

Dobry bonus powitalny to zatem taki, który łatwo jest obrócić. To zatem nie kwota jest w tym przypadku najważniejsza, a tak naprawdę warunki obrotowe. W rankingu bukmacherów braliśmy pod uwagę również ten czynnik, gdyż dla wielu typerów jest on kluczowy.

Jak działa obrót bonusem?

Aby bonus stał się w pełni nasz, a zatem trafił ze specjalnego salda bonusowego na to główne, depozytowe, trzeba dokonać jego obrotu. Jak dokładnie działa obrót bonusem bukmacherskim? Najlepiej jest wyjaśnić to na przykładzie bonusu dawanego przez bukmachera STS, zapewniającego nawet 1200 złotych od pierwszego depozytu (100% jego wartości). Wymaga on trzykrotnego obrotu na kuponach o kursie 1.91.

ewinner polski bukmacher
Obstawianie meczów w eWinner – kod promocyjny na bonus

Jeżeli w przypadku tego bonusu nasz pierwszy depozyt będzie wynosił 1200 złotych, tyle samo trafi na konto bonusowe. Oznacza to, że będziemy musieli wydać na zakłady 3600 złotych (3x1200zł), aby środki te stały się możliwe do wypłaty. Musimy przy tym zaznaczać opcję grania za środki bonusowe. Tylko kupony z kursem całkowitym 1.91 lub większym zaliczają się do obrotu.

Warto pamiętać, że do obrotu zaliczają się stawki, nie wygrane. Typując za 100 złotych i wygrywając 300 złotych, z obrotu ubywa właśnie 100 złotych.

Bukmacherzy z najlepszymi bonusami powitalnymi

Jako że każdy bukmacher działający na polskim rynku oferuje swój własny bonus powitalny, ciężkim może okazać się wybór tego, który proponuje ten zdecydowanie najlepszy.

Naszą propozycją jest tutaj www.STS.pl, którego bonus zaprezentowaliśmy powyżej. Jest to bukmacher, który proponuje tenże bonus na najbardziej przejrzystych zasadach. Można śmiało powiedzieć, że w jego przypadku istnieje duża szansa na dokonanie obrotu i na rzeczywiste wejście w posiadanie środków bonusowych.

Dobrze w kontekście bonusu powitalnego wygląda też bukmacher www.Betfan.pl. Co ważne, proponuje on bonus na dwóch poziomach – po pierwszym depozycie przybiera on formę cashbacku do 600 złotych (bezpieczny zakład). Drugi depozyt opatruje on z kolei bonusem od depozytu (do 1000 złotych). W przypadku cashbacku wymaga zaledwie jednokrotnego obrotu. Drugi bonus to nieco większe wymagania i choć zakładają one trzykrotny obrót na kuponach AKO, są jak najbardziej możliwe do spełnienia – a o to w tym właśnie chodzi.

5 / 5. Ocen: 6