Obstawianie League of Legends u Polskich bukmacherów

League of Legends, zwany też potocznie LoLem, jest grą komputerową z gatunku MOBA bazującą na pojedynkach drużynowych, rozgrywanych za pośrednictwem sieci. Od czasu swojej premiery bije rekordy popularności w niemal każdym możliwym rankingu, przyciągając do siebie mnóstwo graczy, ale nie tylko. Ze względu na to, że jego autorzy ze studia Riot Games od początku jego istnienia rozwijają jego warstwę e-sportową, współcześnie tłumnie biją do niego również osoby kibicujące, ale też… typujące. Prawdą jest, że polscy bukmacherzy w większości prezentują jakąś ofertę na niego. Jak wybrać tego właściwego? Na co zwrócić naszą uwagę przy typowaniu? O tym opowiemy w naszym krótkim poradniku.

obstawianie league of legends
Jak obstawiać zakłady na League of Legends?

Ligi i turnieje w LoLa – które z nich obstawiać?

Chcąc wejść w zakłady bukmacherskie na League of Legends musimy zdawać sobie sprawę z liczebności rozgrywek organizowanych właśnie w jego obrębie. Choć jest ich mnóstwo, te najistotniejsze z perspektywy osoby realizującej własne typy bukmacherskie w naszym kraju to:

 • Mistrzostwa Świata (Worldsy) – najbardziej istotna impreza w obrębie League of Legends, organizowana rokrocznie, z najlepszymi drużynami z mistrzostw regionalnych (LEC, LCS, LCK i innych);
 • Mistrzostwa Europy (LEC) – impreza mająca na celu wyłonienie najlepszych drużyn Europy, które będą mogły walczyć o miano najlepszej na świecie;
 • Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych (LCS) – impreza, w której biorą udział drużyny amerykańskie, analogiczna do wyżej wymienionego LEC-a;
 • Ultraliga – polska liga w League of Legends – najlepsze drużyny z niej zawalczą turniej dodatkowy o dostanie się do LEC.

Oczywiście lig krajowych jest znacznie więcej, co daje wymierną wizję tego, jak rozległe mecze esportowe są w League of Legends.

Na co zwrócić uwagę typując League of Legends?

Choć wiele osób uważa zakłady bukmacherskie na League of Legends za stosunkowo łatwe i niewymagające specjalnego podejścia (w końcu dotyczą… gry komputerowej), konfrontacja z rzeczywistością zapewne wyjaśni im, że wcale tak nie jest, a obstawianie League of Legends wymaga sporej wiedzy od gracza i należy właściwie się do tego przygotować, także zwrócić uwagę na wiele różnych aspektów. Do tych najważniejszych zaliczyć trzeba:

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

 • Stronę rozgrywki – każda z drużyn rozpoczyna grę z innej strony mapy, przy czym obie różnią się rozmieszczeniem tak zwanych „objective’ów”. Szacuje się, że strona czerwona jest zwykle tą trudniejszą – tak przynajmniej sugerują statystyki.
 • Dorobek w złocie – średnia ilość złota zdobywanego przez daną drużynę w spotkaniach w porównaniu do jej rywali jest nam w stanie powiedzieć wiele i właściwie dostosować nasze typy bukmacherskie z League of Legends. Złoto jest bowiem czymś bardzo ważnym, co definiuje potęgę postaci kierowanych przez poszczególnych graczy.
 • Średnia ilość zdobywanych smoków – nie należy bagatelizować wagi zdobywanych smoków oraz baronów, które bardzo często przechylają szalę zwycięstwa na korzyść jednej z drużyn. Średnia ich ilość pozwoli nam ocenić, jak bardzo drużyna zwraca na nie uwagę.
 • Wybierane przez graczy postaci – każdy zawodnik drużyn e-sportowych dysponuje zwykle swoją własną paletą bohaterów, po których sięga w każdym ze spotkań. Jej poznanie pozwoli nam właściwie przygotować się jeszcze zanim mecz się rozpocznie, ale też zawczasu przygotować własne typy bukmacherskie, które będziemy obstawiać w firmie bukmacherskiej.
betfan bonus bez depozytu
Jak obstawiać zakłady bez podatku w Betfan?

Nasze podejście do zakładów bukmacherskich na LoLa powinno skupiać się przede wszystkim na analizie. Warto abyśmy prześledzili losy każdej z drużyn, a przede wszystkim ich pozycję w tabeli – ta bardzo często sugeruje poziom, z jakim mamy do czynienia. Choć bowiem League of Legends jest grą dość nieprzewidywalną i taką, w której szala zwycięstwa może się odwrócić z minuty na minuty, jest też grą bardzo uporządkowaną (wbrew pozorom), podążającą za utartymi zasadami i konkretnymi celami. Drużyny niesukcesywne, niestety, trafiają w niższe rejony tabeli.

Najlepsi bukmacherzy z ofertą na League of Legends

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, współcześnie niemal każdy polski bukmacher z ofertą na zakłady bukmacherskie zawiera w niej League of Legends. Nie każdy jednak zasługuje na naszą uwagę w takim samym stopniu. Poniżej przedstawiamy nasz ranking bukmacherów i sylwetki tych firm internetowych, po których zdecydowanie warto sięgnąć, a którzy stwarzają najbardziej atrakcyjne warunki do obstawiania LoLa:

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
 • STS – jego oferta jest szeroka i bardzo uporządkowana, głównie poprzez zamknięcie jej w osobnej e-sportowej zakładce, niemieszającej jej z klasycznymi dyscyplinami sportu. Sam bukmacher na www.sts.pl proponuje bardzo dobre kursy na League of Legends i pokrycie większych i mniejszych imprez w obrębie tej wspaniałej gry.
 • Fortuna to bukmacher, u którego możemy liczyć na konkurencyjne kursy, bardzo szerokie pokrycie oraz sporo opcji bukmacherskich. Możemy też mieć pewność, że typując LoLa u niego będziemy mogli skorzystać z atrakcyjnych bonusów i akcji promocyjnych.
 • Betclic, który choć jest bukmacherem stosunkowo nowym na rynku, prezentuje bardzo ciekawą ofertę ubraną w niezwykle przyjazny użytkownikowi interfejs. Daje też dostęp do największej ilości opcji bukmacherskich – w sam raz dla osób, które lubią nie do końca standardowe zakłady. Teraz z kodem „KOD550” świetny cashback do 550 PLN na zakłady e-sportowe www.betclic.pl.

0 / 5. Ocen: 0