Obstawianie rzutów karnych – czy to opłacalne?

Okazuje się, że typerzy, którzy na co dzień obstawiają spotkania piłki nożnej mają naprawdę spore pole do manewru. M.in. nie ma najmniejszych przeszkód, by obstawiać rzuty karne, które mają wysokie kursy. W jakich meczach tych jedenastek nie brakuje? Jakie czynniki sprawdzić jeszcze przed wydaniem pieniędzy w danej firmie bukmacherskiej?

obstawianie rzutów karnych
Czy na obstawianiu rzutów karnych można zarobić?

Kursy na rzuty karne są bardzo wysokie

Ogólnie nie brakuje chętnych, którzy regularnie obstawiają zakłady bukmacherskie, że w czasie danej potyczki będzie minimum jeden rzut karny. Nie może to jednak dziwić. Najlepsze firmy bukmacherskie oferują bowiem na tego typu zakłady naprawdę atrakcyjne kursy. I sporo graczy chętnie z tego korzysta. Problem jednak jest taki, że typerzy zazwyczaj nie biorą odpowiednich czynników pod uwagę. Generalnie oczywiście niedopuszczalne jest typowanie m.in. bez dokładnej analizy. Jeśli strzelasz i grasz tak naprawdę pierwsze spotkania z brzegu, to niestety musisz liczyć się z tym, że przegrasz. Nie tak to powinno wyglądać.

Legalni Polscy bukmacherzy wykorzystują natomiast fakt, że gracze widzą duże kursy i typują takie zdarzenia. A nawet dokładnie nie zastanawiają się, czy rzeczywiście będzie to dobra opcja. Niestety, takie zakłady nie są też dostępne na wszystkie spotkania. Jeśli zatem zainteresowała Cię wstępnie taka opcja, to musisz koniecznie wziąć pod uwagę szereg istotnych czynników. Na pewno warto dokładnie sprawdzić, gdzie najczęściej są oferowane takie opcje.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Początkujący gracze wybierają popularne firmy jak STS czy Fortuna, i dobrze bo najważniejsze to przede wszystkim wybrać firmy bukmacherskie legalne w Polsce. Takie, które są doświadczone i nie brakuje im odpowiednich opinii. Przed wykonaniem rejestracji zweryfikuj, gdzie zazwyczaj nie brakuje zakładów na rzuty karne. Są one oczywiście dostępne do gry przy okazji każdej większej potyczki (np. chodzi nam w tym momencie o finał Ligi Mistrzów itp.). Jeśli jednak chcesz je typować regularnie, to musisz dokładnie sprawdzić, gdzie po prostu zakłady na rzuty karne są na co dzień.

W piłce jest coraz więcej rzutów karnych

Od kiedy został wprowadzony VAR, to statystycznie jedenastek jest dyktowanych więcej niż przedtem. Z czego to jednak wynika? Obecnie sędziowie mogą sobie swobodnie oglądać rozmaite sytuacje na monitorach. Ogólnie technologia VAR jest bardzo zaawansowana. Dodatkowo ten model pomocy jest rozbudowany. Sędzia główny jest informowany na bieżąco (o ważnych kwestiach) przez swoich kolegów po fachu, którzy na bieżąco oglądają konkretne widowisko. Jeśli coś według nich jest warte sprawdzenia, to wtedy arbiter to robi. Czasami też podejmuje decyzje bezpośrednio w oparciu o sugestie swoich kolegów.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Dzisiaj jest zatem dyktowanych coraz więcej rzutów karnych. Wszak nawet najdrobniejsze przewinienie może być wychwycone. Nie tylko od razu, ale także dzięki technologii VAR. Nie da się ukryć, że obecnie sporo kontrowersji wzbudza przepis o ręce w polu karnym. Można zauważyć, że sędziowie odgwizdują coraz więcej takich przewinień. A to oczywiście powoduje, że dyktowanych jest tym samym więcej jedenastek. Typerzy mogą to wykorzystać grając takie zakłady w firmach bukmacherskich.

Na jakie mecze się decydować?

Kiedy szczególnie warto zdecydować się na obstawienie za swoje pieniądze zakładów na rzuty karne? Wybieraj z szerokiej oferty zakładów bukmacherskich mecze drużyn, które grają dość agresywnie. Warto zatem sprawdzić, jak to wszystko wyglądało pod tym względem w poprzednich potyczkach. Jeśli oba kluby sporo faulują, to jest duża szansa na podyktowanie jedenastki. Trudno jest bowiem wyzbyć się pewnych nawyków. Obecnie bez przeszkód możesz zweryfikować, ile rzutów karnych zostało podyktowanych przeciwko danej ekipie w konkretnym sezonie. Im ta liczba większa, tym większe prawdopodobieństwo, że tak samo będzie w najbliższej konfrontacji…

betfan bonus bez depozytu
Jak obstawiać zakłady bez podatku w Betfan?

Co jeszcze jest ważne? Ranga konkretnego spotkania. Jeśli spotkaniu towarzyszą dodatkowe emocje, to tych fauli będzie najprawdopodobniej sporo. Gospodarze muszą wygrać, by uniknąć spadku? Rywale też mają zaś swoje cele na konkretne spotkanie? W takim razie temperatura danego widowiska powinna być od samego początku wysoka. A w takiej atmosferze jest większa szansa na to, że zostanie podyktowany minimum jeden rzut karny.

Dokładnie sprawdź, kto będzie sędzią

To kolejna ważna sprawa. Wszak tak naprawdę od tej osoby w głównej mierze zależy to, czy zostanie podyktowany koniec końców rzut karny. Sędziowie dzielą się zaś na dwie grupy pod tym względem. Jedni stosunkowo rzadko wskazują na „wapno”. Musi być naprawdę niepodważalne przewinienie, by została podyktowana jedenastka. Inni wprost przeciwnie. Często dyktują rzuty karne; nawet za stosunkowo błahe przewinienia lub kontrowersyjne zagrania piłki ręką. Warto zatem dokładnie zweryfikować, kto poprowadzi dany mecz.

Najczęściej takie informacje są podawane do wiadomości na kilka dni przed rozpoczęciem spotkania. Potem musisz zaś zweryfikować statystyki arbitra pod tym kątem. Jeśli sędzia regularnie pokazuje rzuty karne, to jest to dobry znak. Możesz bowiem liczyć na to, że w analizowanej przez Ciebie potyczce będzie bowiem dokładnie tak samo. Tak naprawdę jest to zaś jeden z najważniejszych aspektów w trakcie obstawiania tego typu wydarzeń, które są dostępne w firmach bukmacherskich.

5 / 5. Ocen: 5