Zalety i wady zakładów na żywo – czy warto je obstawiać?

Typowanie jest czymś, na co decyduje się coraz więcej kibiców różnych dyscyplin sportowych i choć jeszcze kilka lat temu wszyscy początkujący decydowali się na spróbowanie swoich sił w obstawianiu przedmeczowym, dziś coraz chętniej sięgają po zakłady na żywo. Co jeśli my stawiamy nasze pierwsze kroki na scenie bukmacherskiej? Czy powinniśmy decydować się na obstawianie na żywo, czy może raczej od nich stronić? 

zakłady na żywo
Czy zakłady na żywo to same zalety?

Zalety zakładów na żywo – dlaczego warto obstawiać?

Istnieje sporo powodów, ze względu na które zakłady na żywo są coraz chętniej wybierane przez osoby początkujące przy jednoczesnym stałym sięganiu po nie osób już zakorzenionych w bukmacherce. Należą do nich przede wszystkim:

  • możliwość wzmożenia emocji towarzyszących oglądaniu spotkań sportowych, które lubimy – typując na żywo bardziej się w nie angażujemy, a te po prostu nas nie nużą;
  • możliwość szybkiego nauczenia się typowania – zakłady na żywo to swoiste rzucanie się początkujących na najgłębszą wodę – wymają bowiem dokładnie takiej analizy, jak w przypadku modelu przedmeczowego, z tym, że przy jednoczesnym sięganiu po wyniesione z niej informacje w sposób mocno spontaniczny; dzięki temu początkujący typer szybko pojmuje zasady rządzące tym światem i łatwo się do nich dostosowuje;
  • większa kontrola nad budżetem i zakładami – typując na żywo możemy na bieżąco kontrolować przebieg danego wydarzenia sportowego i dostosowywać własne typy pod jego kątem; możemy też zbadać formę każdego z zespołów – to ona jest często elementem decydującym, a jej określenie jest w stanie pomóc nam w dokonywaniu późniejszych trafionych decyzji;
  • otwierają dostęp do nowych opcji bukmacherskich – zakłady na żywo to również więcej opcji, na które możemy stawiać – koniec z nudnym modelem 1X2! Postawić możemy w nich na wiele różnych zdarzeń, często zależnych od chwili i chociażby tego, kto jest w posiadaniu piłki. Opcje są dynamiczne, więc musimy spieszyć się z podejmowaniem decyzji.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Wady zakładów na żywo – a może jednak od nich stronić?

Nie bez powodu zakłady na żywo przez długi czas nie były polecane początkującym użytkownikom. Wynikało to przede wszystkim z faktu, iż wymagają odpowiedniego poziomu umiejętności do wynoszenia z nich sukcesów właśnie na arenie typerskiej. Konieczne w ich przypadku jest wykonywanie stałej analizy i zaangażowanie się w dane spotkanie – nie stanowią więc opcji dla osób zalatanych i zajętych.

Zakłady na żywo mniej doświadczonych typerów skłaniają do wydawania większych ilości pieniędzy. Jako że opcje bukmacherskie pojawiają się w nich nader często, ludzie ci uważają je za „niepowtarzalne okazje” – i sięgają po każdą z nich. Ciężko jest przez to kontrolować własny budżet. Zwłaszcza, że kuszące okazuje się również szybkie rozwiązywanie się kuponów.

Bukmacherzy z najlepszą ofertą na zakłady na żywo

W naszym kraju swoją legalną działalność prowadzi kilkunastu bukmacherów, a z uwagi na szaloną konkurencję na rynku, każdy z nich daje dostęp do zakładów na żywo. Co ciekawe, jest to pole do największego rywalizowania między sobą – żaden z bukmacherów nie jest bowiem w stanie zaoferować wszystkich spotkań w tym modelu (wymagają one bieżącej obsługi jednego z pracowników). Prowadzi to do ofertowych rozbieżności i sytuacji, w których wiele spotkań oferowanych jest ekskluzywnie, wyłącznie przez jednego operatora. Dlatego też decyzję podejmijmy roztropnie, przede wszystkim skupiając się na bukmacherach, którzy w ofercie na żywo mają ligę obstawianą przez nas.

betfan obstawianie bez podatku
Jak obstawiać bez podatku w Betfan?

Uwaga! Pamiętajmy, że nie jesteśmy ograniczeni do jednej oferty, a swoje konto możemy założyć u kilku różnych operatorów. Da nam to znacznie większą liczbę opcji do wyboru i dostęp do palety spotkań nie jednego, a wielu bukmacherów.

Zakłady na żywo w Fortunie

Decydując się na obstawianie meczów na żywo w Fortunie zyskujemy dostęp do bardzo szerokiej ich oferty, zwłaszcza pod kątem najpopularniejszych dyscyplin sportowych (piłki nożnej, siatkówki, koszykówki). Firma wiele spośród spotkań w jej obrębie uatrakcyjnia darmowymi transmisjami telewizyjnymi, które potrafią być nieocenioną pomocą przy obstawianiu na żywo. Zwłaszcza jeśli znajdują się na tej samej stronie, co opcje bukmacherskie (również mobilnie).

Zakłady na żywo w STS

Star-Typ Sport nie odstaje jakością prezentowanych usług do wyżej wspomnianej Fortuny. Jego oferta jest szeroka i bardzo konkurencyjna, zwłaszcza pod względem kursów bukmacherskich na większość spotkań w obrębie najpopularniejszych lig świata (nie da się nie zauważyć, że w STS króluje piłka nożna). Firma jest też kolejną, która daje nam możliwość sięgania po darmowe transmisje telewizyjne. Udostępniana jest ona jednak wyłącznie osobom typującym. Nowe promocje i bonusy dostępne na www.sts.pl.

Zakłady na żywo w Betclic

Opcja zakładów na żywo u bukmachera Superbet Polska jest dopracowana, zwłaszcza pod kątem opcji bukmacherskich (w wielu przypadkach ich ilość jest bezkonkurencyjna). Bukmacher Superbet dobrze radzi sobie również na polu kursów bukmacherskich, którymi nadrabia brak transmisji. Te zastępuje też bogata paleta statystyk, wykresów i funkcjonalności odzwierciedlających przebieg spotkania w formie wizualnej (na przykład przez symulacje).

0 / 5. Ocen: 0